Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
Produktinformation
"Compact P5 Unisex "
QiO "Compact P5" er din smarte følgesvend til hverdagsbrug - kompakt, kraftfuld og stilfuld. Med Bosch-midtermotoren inklusive Smart System og et batteri på 545 Wh kan du nyde den dynamiske støtte op til 25 km/t fuldt ud. Det vedligeholdelsesvenlige remtræk og det 5-trins Shimano "Nexus"-navgear sikrer en støjsvag og jævn kørsel - ideelt til by- og turcykling.
De 20" hjul og det robuste aluminiumsstel giver manøvredygtighed og komfort. Den lave indstigning gør det nemmere for dig at komme af og på cyklen.
Hydrauliske bremseklodser, skærme og en tilladt totalvægt på 180 kg gør QiO "Compact P5" til en rigtig hverdagshelt. Alt passer her - til dig og din mobile livsstil.
De 20" hjul og det robuste aluminiumsstel giver manøvredygtighed og komfort. Den lave indstigning gør det nemmere for dig at komme af og på cyklen.
Hydrauliske bremseklodser, skærme og en tilladt totalvægt på 180 kg gør QiO "Compact P5" til en rigtig hverdagshelt. Alt passer her - til dig og din mobile livsstil.
Specifikationer "QIO Compact P5 Unisex (2026)"
| Ramme: | QIO Compact, Bosch Gen. 4, BES3, aluminium, 48 cm |
| Dropøje: | Slider-udfald, passer til P5, PX5+. |
| Forgaffel: | Aluminium, tilspidset 1 1/4" - 1,5" |
| Styrfitting: | ACROS ZS66/31,75 OD74 / ZS66/46/OD72, bloklås |
| Pedalarme: | PROWHEEL "EB03", 170 mm |
| Tandhjul: | Gates "CDC Fin Line", 46 tænder, bæltelinje 45,5 mm |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremse V.R.: | MAGURA "MT A2" |
| Bremse H.R.: | MAGURA "MT A2" |
| Bremseskive For: | MAGURA "MDR-A", Ø 180 mm |
| Bremseskive Bag: | MAGURA "MDR-A", Ø 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Nexus SL-C7000-5" |
| Kassette: | Gates "CDX:BLACK Fin Line", 28 tænder |
| Motor: | BOSCH "Performance Line" motor, maks. 75 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerPack 545", 545 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Display: | BOSCH "Purion 200" display, 4-trins, fjernbetjening, push-assistance |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | DT SWISS "U 663", 36 huller, øjet, klar til slangeløst brug |
| Eger: | 2,0 mm, Niro, schwarz |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 12 x 100 mm, Center Lock, Steckachse |
| Bagnav: | SHIMANO "Nexus SG-C7000-5D", 5-trins, centerlås |
| Dæk for: | CONTINENTAL "eContact Plus", 62-406, Reflex |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "eContact Plus", 62-406, Reflex |
| Styr: | ergotec "Lady Town", 620 mm, Ø 31,8 mm, 30° backsweep |
| Frempind: | ergotec "Sepia Ahead XL", 80 mm lang, justerbar, niveau 5 |
| Greb: | HERRMANS "Clik Original DD37" |
| Sadel: | Selle Royal "On", moderat bred |
| Sadelpind: | by,schulz "R.3 P-QR", Ø 34,9 mm, 400 mm lang, 25 mm forskudt |
| Kædeskærm: | SKS "Chainblade" |
| Skærme: | SKS "A 69 R" |
| Bagagebære: | "MIK HD 2.0" til MIK Side |
| Lys for: | Busch + Müller "Briq-S E", 60 lux |
| Lys bag: | Busch + Müller "Dart E Brex" |
| Batterilås: | ABUS batterilås |
| Støtteben: | URSUS "Usynlig montering", 20" |
| Pedaler: | MARWI "SP-157" Faltpedale |
Tekniske data
| Kategori: | Kompakt cykel |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 545 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Unisex |
| Rammeform: | Unisex |
| Ramme højde: | 48 cm |
| Hjulstørrelse: | 20" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | 5-speed |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Nexus |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Egenskaber: | System bagagebærer, Kædebeskyttelse, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 180 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | lead metal |
| Vægt: | 29,60 kg |
| EAN | 4251971177871 |
7578
Geometridata "QIO Compact P5 Unisex (2026)"
| Sadelrør: | 480 mm |
| Øverste rør: | 576 mm |
| Hovedrørets vinkel: | 71° |
| Sædevinkel: | 71° |
| Kettenstrebe: | 451 mm |
| Hovedrør: | 220 mm |
| Nå: | 408 mm |
| Stak: | 541 mm |
| Adgangshøjde: | 450 mm |
| Adgangsbredde: | 190 mm |
| Projektionshøjde: | 450 mm |
| Hjulafstand: | 1.108 mm |
| Længde: | 1.685 mm |
NY
NY
NY
NY
NY